אנרגיה גברית ונשית

בואו נתחיל מזה שבבסיס אנרגיה גברית ואנרגיה נשית הן שתי איכויות שונות לחלוטין. דרך יפה לתאר את השוני באנרגיה היא דרך הרפואה הסינית דרך היין והיאנג
יין היא אנרגיה נשית שנחשבת מופנמת, רכה, מכילה, שקטה, פאסיבית. להיעזר באלמנטים בטבע לצורך העניין כמו הירח – מופיע בלילה – שקט, חשוך, רגוע זמן מנוחה והתכנסות עוצמה פנימית לעומת כוח חיצוני.
 
לעומת האנרגיה הגברית שהיא מוחצנת, אסרטיבית, אקטיבית, פורצת, מהירה, פיסית לצורך העניין כמו השמש מניעה ומזיזה,עם המון כוח. גישה פרקטית ,למצוא פתרון לבעיה, מיקוד במטרה וביצוע. ראיה ליניארית.
 
לכולנו יש את שתי האנרגיות במינונים שונים. זאת אומרת יכולה להיות אישה גברית וגבר נשי ולהיפך. היום בחברה שלנו יש ערבול של התפקידים והמהות האנרגטית של התפקידים שלנו, ולכן הרבה פעמים אנשים לא מוצאים את מקומם. במקום העבודה האיזה צריכה לפעמים להיות יותר גברית אבל כשהיא יוצאת מהעבודה צריכה "ללבוש" בחזרה את המהות הנשית שלה. וגם גבר שכל היום עסוק בעניינים עסקיים, ממוקדי מטרה, הישגיים יוצא לזירת הדייטינג באותה גישה. ב DNA השורשי שלנו, בזכרון הקדום שלנו אנחנו מכירים את הצייד ואת המלקטת.
 
זה נכון שבעידן של התפתחות אנחנו רוצים לשכלל את עצמינו – ומצויין שכך. אך, רצוי להכיר בתוכינו את כל האיכויות – הזכריות והנקביות וללמוד כיצד לאזן את ביטוי כל אותם האנרגיות במינונים הנכונים ובמקומת הנכונים. זה יעזור להפיק מהחיים ומהקשרים שלנו הרבה יותר.
 
לפי סמלים בקבלה הגבר מיוצג על ידי קו והאישה היא על ידי עיגול. מה זה אומר? גבר עובד על מישור אחד, חד, ממוקד, ישר למטרה חשיבה רציונלית ליניארית -  ואישה היא עיגול, חיה במחזוריות, מכילה בתוכה את הכול. כל האנרגיות וכל העונות למשל אישה יכולה להיות שמחה, עצובה, עצבנית ואמהית ביום אחד ולכן גברים לא מבינים את האנרגיה הכאוטית שלנו.
עבור הגבר זה כמו לקום בבוקר ליום מעונן חלקית, אחרי זה יוצאת השמש, פתאום יורד מבול ולקינוח רעמים וברקים! קצת לא ברור לגברים איך להסתדר עם זה. לרוב, גברים אוהבים סדר, דברים ברורים ופשוטים וענייניים. מבחינתם אין מנגנון טוב יותר מאשר היציבות של הרציונל והעובדה שנתון הוא נתון.
 
הרבה קשרים נופלים במקום הזה של אי הבנות בין המינים, ואיזה חבל שכך. לכל אדם בתוך קשר יש ללמוד את התכונות ואת הדרך של השני. רצוי שגבר ילמוד את עולמה של האישה וללמוד איך להכיל אותה ולהעניק לאישה בטחון והאישה צריכה לתת לגבר את המקום הבטוח לפתח את הרגשות שלו ולהעמיק את היכולות הבינאישיות והגבריות שבו. ככל שכל אחד יודע מה תפקידו בחיבור בין בני הזוג כל אחד יכול להעצים את הנשיות והגבריות שלו על מנת להביא לביטוי יותר גדול את מי שהוא.
 
 
ההבדלים המהותיים שקיימים בין גברים ונשים גורמים להמון מחלוקות בחיים אך אם רק נלמד להיות מחוברים לכל האיכויות שבנו נוכל למצוא גשרים של תקשורת בין כל ההבדלים ואף להינות מהמגיוון הרחב שהשונות מביאה לנו.
Atar2b בניית אתרים  | פרטיות | bemeezoog כל הזכויות שמורות לאתר ©